Skočit k navigaci

Užitečné rady pro výběr jazykové školy

Proč si vůbec vybrat jazykové kurzy? Ne nadarmo se neříká, že jazykové vzdělání má velmy vysokou hodnotu. Naprostá většina toho, co se v jazykové škole naučíte, se vám v budoucnu bude hodit.

Jaké jsou rozdíly mezi školami

Většina jazykových škol může nabídnout kvalitu, ale je na Vás, jako to poznat. Hlavní rozdíly mezi jazykovými školami bývají v kvalitě lektorů. Není prvada, že zahraniční rodilý mluvčí je lepší, než profesionální učitel z ČR. Dalším rozdílem bývá poskytování materiálů k výuce, lepší škola vám nabídne zapůjčení či zdarma poskytne materiál k výuce. Méně běžnou praktikouk je dnes tlačení na studenty, aby si pořídili drahé učebnice, které nevyužijí.

Na co si mám dát pozor?

Pokud hledáte školu, která nemá závažné nedostatky, spoléhejte se na její reference. Lidé, kteří školu absolvovali před vámi vám konkrétně odpoví na otázky jak výuka probíhala, či zda škola splnila vše, co deklarovala. Na základě takových referencí můžete posoudit, zda vaše požadavky může škola vůbec plnit.

Jak je to s cenami?

Nevybírejte jen podle ceny, ta většinou o kvalitě kurzu příliš nevypovídá. Samozřejmě pokud je kurz podezřele levný, bývá zde háček (neodborní učitelé, reklamní kontext hodin, krátká výuka..). Rozhodně není nejdůležitější vybírat ty nejdražší kurzy, které nebývají přiměřeně kvalitnější. Berte v potaz způsob vedení a zaměření jazykového kurzu, tak aby vám vyhovoval.Po absolvování kurzu byste měli být zhodnoceni a měli byste dostat certifikát o absolvování.

Standardně jedna individuální vyučovací hodina stojí od cca 200 do 800 Kč. Pokud se jedná o skupinovou výuku, cena se snižuje na 100-400 Kč. Téměř všechny jazykové školy nabízejí jak hodiny individuální, tak ve skupinách různých velikostí. Nejčastěji je skupina o velikosti 3-6 účastníků. Firmení kurzy mají ceny individuálnější, dle rozsahu výuky.

Zajímavé odkazy